szeptember 2024
hKscpsv
26
27
28
Botanica Tinctoria című, szeptember 3-án nyíló kiállításunk előkészületeihez hirdetünk egy közösségi virágfűzést. Csatlakozz hozzánk és légy te is megalkotója a "fordított rét" névre keresztelt installációnak!
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Az Ars Sacra keretében a két világháború közti időszak gazdasági- és közéletének kiemelkedő, a „Goli” világhírnevét megalkotó személyét ismerhetik meg. Nem csupán a zseniális, de néha rideg pénzembert, hanem a gondokkal küzdő családapát és férjet,
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
szeptember 2024
hKscpsv
26
27
28
Közösségi virágfűzés - "Fordított rét"
2024. augusztus 28.
16:00
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Goldberger Leó élete – Előadás, beszélgetés Guba Ildikó szerzővel az Ars Sacra FEsztivál keretében
2024. szeptember 15.
10:15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Kis-Baraksó Alexandra & Márföldi Dóra

SZIMBIOLAB

Elérhetőség / Contact

https://www.szimbiolab.com

https://www.facebook.com/szimbiolab

https://www.instagram.com/szimbio_lab


A SzimbioLab saját alkotói hitvallása:

“2021-es megalakulásunk óta fő célunk a biodesign edukáció és a fenntartható anyaginnováció-kutatás. A növeszthető alapanyagok képzik jelenlegi kutatásaink alapját, emellett a természetes alapanyagok, tradícionális technikák designba való (vissza)integrálását is kiemelt célunknak tekintjük. 

Olyan tervezők vagyunk, akik szenvedélyesen keresik a természettel együttműködésben létrehozott termékek és rendszerek új módszertanát és megközelítéseit. Közös hátterünk a fenntarthatóság és az innováció iránti elkötelezettség. Különböző design szakterületekről érkezünk úgy, mint a textiltervezés, a formatervezés, a digitális tervezés és gyártás.

Kis-Baraksó Alexandra bioanyag kutató tervezőművész, a Manera Studio alapítója, az MMA alumni ösztöndíjasa. Tervezői hozzáállása már a diplomaterv óta a környezeti és társadalmi felelősségvállalás kritikai megközelítése és a kísérletezés köré épül. A diploma megszerzése óta oktat az Óbudai Egyetem Terméktervező intézetében. 

Márföldi Dóra textiltervező művész. Már az egyetemi mesterképzés alatt  igyekezett a textil fogalmi körét holisztikusan szemlélni,  határait minél jobban kitágítani. Tervezési attitűdjére az élő anyagokkal, jelesül a micéliummal való kooperatív együttműködés a jellemző. Jelenleg a Deutsche Bundesstiftung Umwelt ösztöndíjasa. Végzett gombaszakellenőr. Amikor ideje engedi, a természetben barangol gombák után kutatva. 

 Hisszük, hogy a tudásmegosztás hatékony fejlődést eredményez, és a demokratikus párbeszédek új innovációs trendeket hoznak létre. Ezért örömmel osztjuk meg tudásunkat, és szívesen tanulunk másoktól is, hogy a tervezést együtt egy fenntarthatóbb és etikusabb útra tereljük.”


Szimbiolab’s personal artistic credo:

‘Since our launch in 2021, our main goal has been biodesign education and sustainable materials innovation research. Growing materials forms the basis of our current research, and we also consider the (re)integration of natural materials and traditional techniques into design as a priority. 

We are designers who are passionate about finding new methodologies and approaches to create products and systems in collaboration with nature. Our common background is a commitment to sustainability and innovation. We come from different design disciplines – textile design, design, digital design and manufacturing.

Alexandra Kis-Baraksó Kis-Baraksó is a biomaterials research designer, founder of Manera Studio, and an MMA alumni fellow. Her design approach has been based around a critical approach to environmental and social responsibility and experimentation since her graduation. Since graduating, she has been teaching at the Institute of Product Design at Óbuda University. 

Dóra Márföldi is a textile design artist. Already during her master studies she strived to take a holistic approach to the conceptual scope of textiles and to expand its boundaries as far as possible. Her design approach is characterised by cooperative collaboration with living materials, especially with mycelium. She is currently a fellow of the Deutsche Bundesstiftung Umwelt. She is a certified mushroom inspector. When time allows, she roams in nature in search of fungi. 

We believe that knowledge sharing leads to effective development and democratic dialogues create new innovation trends. That’s why we are happy to share our knowledge and learn from others, so that together we can steer design to a more sustainable and ethical path.’