október 2024
A Minta A Minta

Alkotással egybekötött múzeumpedagógiai foglalkozás megértési nehézséggel élők számára az Óbudai Múzeum Goldberger Textilipari Gyűjteményében.

A mintázás már az ősidőktől kezdve jelen van a textilek történetében és a mindennapjainkban. Egy-egy minta sok mindent elárulhat a múltunkról, a szokásainkról, de még a hangulatunkat is tükrözheti. A minták sokszor ismétlődnek, lehetnek növények, állatok vagy geometrikus alakzatok is. Nem is beszélve a színek kimeríthetetlen palettájáról. A foglalkozás során megismerkedünk az egykori Goldberger Textilgyárban zajló mintaképzés történetével és technikáival a kékfestéstől kezdődően. Mindeközben a textilminták világában kalandozunk.

Az alkotás során egyedi mintákat tervezhetünk, igény szerint hozott pólóra akár saját kompozíciót is festhetünk.
Technikák: kollázs, frottázs, rajzolás, színezés, ragasztás, textilfestés
A foglalkozás tematikusan épül fel a kiállításhoz kapcsolódóan, igény szerint egymást követően két alkalommal is igényelhető, hogy a visszatérés segítse az elmélyülést.

A foglalkozás előre egyeztetett időpontban, munkanapokon, iskolás csoportok számára rendelhető. (III. kerületi iskolák számára a múzeumpedagógiai foglalkozások ingyenesek, kerületen kívüli iskolák számára: 500 Ft/fő + belépőjegy.)

Ajánlott korosztály: 8-14 évesek
Időtartama: 60 perc
Max. csoportlétszám: 8 fő
Érdeklődés, regisztráció: pasti.katalin@obudaimuzeum.hu

A foglalkozásra a regisztrációt javasolt minimum két héttel előre egyeztetni.